+420 257 325 086 (CZ) +421 220 283 058 (SK)Po. - Pá. 8:00-17:00

Nové problémy elektronické evidence tržeb

Zveřejněno v: Aktuality, Články Zveřejnil:

Nové problémy elektronické evidence tržeb

Zákon o elektronické evidenci tržeb (EET) sice podepsal prezident, opozice na něj ale vzápětí podala stížnost. Nyní musí navíc ministerstvo financí řešit další problém – tentokrát s veřejnou zakázkou na technické řešení.

Tu měla původně bez výběrového řízení získat firma IBM, toto řešení však zamítla pracovní skupina Rady vlády pro informační společnost (RVIS). „Pracovní skupina na jednání dne 17. 3. 2016 konstatovala, že po prostudování předložených materiálů nedoporučuje Předsednictvu RVIS schválit předložený záměr Generálního finančního ředitelství ve věci této veřejné zakázky,“ potvrdila Živnostenským listům Klára Pěknicová z tiskového oddělení ministerstva vnitra.

Oficiálním důvodem nevyhlášení výběrového řízení byla časová i finanční úspora. Společnost IBM totiž stojí i za současný daňovým informačním systémem ADIS, na který měl systém EET navázat.

Další vývoj nyní závisí na tom, zda se se Předsednictvo RVIS přikloní k návrhu pracovní skupiny. Pokud by nakonec výběrové řízení skutečně proběhlo, může se začátek EET protáhnout o měsíce až roky. Jeho očekávané spuštění v listopadu je tak stále nereálnější.

 

4onePOS – pokladní systém připravený na EET!

4onePOS je jednoduchý online pokladní systém, který má zároveň široký záběr a poskytuje pokročilou a moderní funkcionalitu (včetně plné podpory EET). Je ideálním řešením pro ty z obchodníků, kteří nechtějí dělat kompromisy, chtějí těžit z využívání nejmodernějších trendů a technologií a zároveň nechtějí implementovat nový systém tři týdny za neúnosných nákladů.

Více se dozvíte zde.

0 Comment

Zanechte komentář