+420 257 325 086 (CZ) +421 220 283 058 (SK)Po. - Pá. 8:00-17:00

Poslanecká sněmovna přijala zákon o elektronické evidenci tržeb

Zveřejněno v: Aktuality, Články Zveřejnil:

Poslanecká sněmovna přijala zákon o elektronické evidenci tržeb

Sněmovna tento týden po dlouhých 236 dnech schválila elektronickou evidenci tržeb. Ta má pomoci odstranit šedou ekonomiku a daňové úniky. Podle odhadů má státní pokladně přinést až 18 miliard korun za rok. „Česká republika se tím zařadí mezi většinu zemí Evropské Unie, kde již některá z forem evidence tržeb úspěšně funguje,“ prohlásil ministr financí Andrej Babiš. Vláda podle jeho slov nabízí EET podnikatelům v nejmodernějším a nejlevnějším řešení.

Nejdříve začnou elektronicky evidovat tržby restaurace a hotely. Ve druhé fázi (po třech měsících) se k nim přidají podnikatelé v maloobchodě a velkoobchodě. Po patnácti měsících pak zemědělci a svobodné povolání. Nakonec budou evidovány tržby i řemeslníkům a výrobnímu odvětví.

Zákon nyní musí schválit i senát a podepsat prezident. I pak ale nebude mít EET zcela vyhráno. Opozice ho totiž chce napadnout u ústavního soudu. Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek ji označil dokonce za „balkánskou kravinu“, která může být pro řadu podnikatelů likvidační.
 

S podporou EET se počítá například u pokladního systému 4onePOS. Více informací.

 

Zdroj

Zanechte komentář