+420 257 325 086 (CZ) +421 220 283 058 (SK)Po. - Pá. 8:00-17:00

Zákon o EET podepsal prezident, opozice podala stížnost

Zveřejněno v: Aktuality, Články Zveřejnil:

Zákon o EET podepsal prezident, opozice podala stížnost

Na začátku měsíce dubna bylo opět hodně slyšet o zákonu o elektronické evidenci tržeb. Nejdříve ho podepsal prezident Miloš Zeman, následně podalo několik poslanců opozičních stran ODS a TOP 09 stížnost k Ústavnímu soudu. V ní žádají zrušení usnesení Poslanecké sněmovny z 10. února – tedy toho, které zákon schvalovalo.

Podle odborníka na ústavní právo Vladimíra Balaše by mohla stížnost uspět. Hlavní problém spočívá v předčasném ukončení rozpravy o zákoně. Ministr financí Andrej Babiš to však odmítá. „Ten zákon byl čten zhruba 260 dnů. Já myslím, že to proběhlo v pořádku. Ta schůze byla v pořádku a jsem přesvědčen, že nám Ústavní soud dá za pravdu,“ řekl novinářům.

Pokud vše půjde podle původního plánu, první firmy budou mít povinnost elektronické evidence tržeb od letošního prosince. Zákon a opatření by měly přinést zejména omezení daňových úniků a narovnání podnikatelského prostředí.

 

Zdroje: idnes.czecho24.cz

 

4onePOS – pokladní systém připravený na EET!

4onePOS je jednoduchý online pokladní systém, který má zároveň široký záběr a poskytuje pokročilou a moderní funkcionalitu (včetně plné podpory EET). Je ideálním řešením pro ty z obchodníků, kteří nechtějí dělat kompromisy, chtějí těžit z využívání nejmodernějších trendů a technologií a zároveň nechtějí implementovat nový systém tři týdny za neúnosných nákladů.

Více se dozvíte zde.

 

0 Comment

Zanechte komentář